KONST / Litografier / Färglitografi 8605321
nr 860 5321
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Färglitografi, Allan Österlind (1855-1938), hattmodister, signerad, motivet: 37x46
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Utrop:
400 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 november 2013
kl 18:56:48
150 kr
200 kr
600 kr
600 kr
Allan Österlind
Läs mer om Allan Österlind